Jak fyzika pomáhá na toaletách? - Novinky ve světě erotiky
Jak fyzika pomáhá na toaletách?zpět

Jak fyzika pomáhá na toaletách?
12.11. 2013
Když zkušení fyzikové poslechnou své ženy, zrodí se vědecká práce, která může ovlivnit život milionů mužů i pořádkumilovných žen. Jak to? Vědci z laboratoře v Utahu, kteří zkoumali dynamiku kapalin, se pokusili své poznatky aplikovat v oblasti, kterou zná z běžného života každý muž. Výsledkem je soubor vědecky ověřených doporučení techniky močení, jež mají pomoci lépe udržovat hygienu.
Za vším stojí vnímaví fyzikové Tadd Truscott a Randy Hurd. »Jako reakci na tvrdou a opakovanou kritiku našich matek a na rozvrácené vztahy s partnerkami vám představujeme výzkum dynamiky rozstřikování simulovaného proudu mužské moči,« napsali v úvodu svého konferenčního příspěvku, který chtějí prezentovat na setkání americké asociace fyziků (APS) koncem listopadu.
Právě spory o páchnoucí toaletu, na níž ulpěly kapky moči, nebo mužské zkušenosti s postříkanými kalhotami, prý vědce přiměly k tomu, aby se na tento specifický problém podívali hlouběji. Například natáčeli simulovaný proud moči mířící do toalety mikrokamerami.
A výsledek? Podle výzkumu je zásadním problém mužského močení vestoje už známý fyzikální jev známý pod jménem Plateauova-Rayleighova nestabilita, tedy rozpad kapalinové trysky na jednotlivé kapky. »Proud mužské moči se rozpadá asi 15 až 18 centimetrů od ústí močové trubice. Ve chvíli, kdy dopadá do mísy, už tedy má formu jednotlivých kapek a právě tyto kapky pak můžou za stříkance,« vysvětluje Hurd.
Jeho rada je jednoduchá: čím blíž tím lépe. Prakticky tedy nejlépe to, co vědí mnohé ženy. Nejlepší je při močení sedět! Pokud sezení není možné, může pomoci co nejužší úhel dopadu. Nejvíce se ale podle fyziků osvědčil starý známý trik: pokud nestojíte o stříkance, hoďte nejdřív do toalety pár kousků papíru.
Diskuze k článku Jak fyzika pomáhá na toaletách?